امتحانات 30 دیماه 96 -  شنبه 30 دی 1396 ساعت 19:27
امتحانات 30 دیماه 96 -  شنبه 30 دی 1396 ساعت 19:23
اطلاعیه مهم صندوق رفاه دانشجویان -  شنبه 2 مرداد 1395 ساعت 18:35
اطلاعیه مهم حوزه پژوهش و فناوری -  دوشنبه 14 تیر 1395 ساعت 14:39
زمانبندي دعوت به مصاحبه تخصصي مقطع دكترا -  یکشنبه 11 بهمن 1394 ساعت 9:18
زمانبندی انتخاب واحد ترم بهمن ماه 94 -  یکشنبه 4 بهمن 1394 ساعت 23:21
 • معرفی مفاونت آموزشی و دانشجویی
    نام و نام خانوادگي : جعفراحسانی
    سمت : سرپرست حوزه آموزشی و دانشجویی
    میزان تحصيلات : دكتري
    رشته تحصيلي : بیولوژی
    ايميل :   ehsani@iaupg.ac.ir                                          
    تلفن :    53373081 – 061                                                           شرح وظايف معاونت آموزشي واحد دانشگاهي

  1- اداره آموزشي واحد مربوطه
  2-نظارت بر اجراي مقررات و آيين نامه ها با سر فصل دروس و دستورالعملهاي آموزشي صادره از سازمان مركزي دانشگاه.
  3-تشكيل شوراي آموزشي واحد دانشگاهي.
  4-برنامه ريزي امور آموزش و نظارت بر اجراي صحيح آن.
  5- بررسي پيشنهادات رسيده از گروههاي آموزشي دانشكده هاي تابعه و انعكاس آن به شوراي آموزشي واحد دانشگاهي همراه با اظهار نظر و در صورت نياز ارسال نظرات و پيشنهادات تاييد شده به معاونت آموزشي دانشگاه.
  6-شركت در شوراهاي دانشگاه برحسب مورد و دعوت قبلي و ارائه نظريات و پيشنهاد و طرح نارسائي هاي احتمالي در شورا.
  7-بررسي و ارزيابي فعاليتهاي آموزشي دانشكده هاي ذيربط و تهيه گزارش براي رياست واحد دانشگاهي.
  8- هدايت و راهنمايي پرسنل حوزه معاونت مربوط منظور بالا بردن كيفيت كار آموزشي و ارزشيابي كار آنان و انعكاس نتيجه به رياست واحد جهت درج در سوابق استخدامي آنان بمنظورترفيعات بعدي.
  9-ارزيابي عملكرد آموزشي دانشجويان در هر نيمسال و انعكاس آن در سوابق و معرفي نفرات اول تا سوم جهت استفاده از مزاياي مربوط.
  10-ارزيابي عملكرد آموزشي مدرسين محترم و اعضاء هيات علمي باهماهنگي گروههاي آموزشي ذيربط و تعيين نفرات برتر و معرفي آنان به هيات رئيسه.
  11-بررسي و اظهار نظر درخصوص موضوعات آموزشي كه از طرف مقامات بالاتر ارجاع مي گردد.
  12-بررسي و پيشنهادات تاسيس و يا حذف رشته هاي تحصيلي در مقاطع مختلف همراه بادلايل از طريق سلسله مراتب.
  13- بررسي و ارائه پيشنهادات سازنده در جهت بالا بردن كيفيت امور آموزشي در واحد دانشگاهي ذيربط و ديگر واحدهاي دانشگاهي از طريق سلسله مراتب.
  14-حفظ و نگهداري سوابق تحصيلي دانشجويان از بدو ورود تا فراغت از تحصيل و طبقه بندي آنان به ترتيب سنوات تحصيلي رشته و مقطع در آرشيو واحد دانشگاهي بصورت قابل ارائه در هر زمان.
  15-تطبيق كتابها و جزوات ارائه شده از طرف اعضاء هيات علمي با متون ذكر شده در سرفصلهاي مصوب.
  16-هدايت و راهنمايي دانشجويان در مسائل آموزشي جهت پيش گيري از هرگونه نارسائي در امرآموزش آنان در دوران تحصيل باهمكاري گروههاي آموزشي.
  17-نظارت برانتقالات و ميهمان شدن دانشجويان بنحوي كه اثر منفي در روند تحصيل دانشجويان پيش نيايد.
  18-اداره و راهبري امور آموزشي و ايجاد هماهنگي بين مديريتها و ادارات تابعه.
  19-تهيه و تنظيم برنامه هاي آموزشي و نظارت براجراي آن.
  20-ارزيابي سالانه كار حوزه معاونت آموزشي و گزارش به رئيس واحد دانشگاهي.

  معرفی حوزه دانشجویی

  از وظایف عمده حوزه دانشجویی می توان به مسائل مختلف دانشجویان در تمامی زمینه ها اشاره کرد.


  بخش های تحت پوشش و نظارت حوزه  دانشجویی


  1-   اداره فارغ التحصیلان : اداره فارغ التحصیلان یکی از کلیدی ترین بخش های هر واحد دانشگاهی می باشد. وظیفه این اداره بررسی و تایید نهایی پرونده آموزشی دانشجویان بوده که پس از تایید نهایی منجر به صدور گواهی موقت فراغت از تحصیل و پس از آن صدور دانشنامه دانشجو می باشد. علاوه بر این صدور کلیه استعلامات تحصیلی درخواست شده از سازمان ها، ادارات و دانشگاه های کشور بعهده این اداره می باشد. علاوه بر آن، صدور ریزنمرات و تایید دانشجویان ممتاز به منظور ادامه تحصیل بدون شرکت در آزمون مقاطع بالاتر تحصیلی از وظایف این حوزه می باشد.

  2-   حوزه نظام وظیفه : وظیفه این اداره بررسی وضعیت مشمولی پذیرفته شدگان پسر و صدور معافیت تحصیلی می باشد. همچنین بررسی وضعیت سنوات تحصیلی دانشجویان پسر به منظور تمدید و یا ابطال معافیت تحصیلی و معرفی دانشجویان فارغ التحصیل یا اخراجی و انصرافی به حوزه نظام وظیفه نیروی انتظامی به عهده این اداره می باشد. 

  3-   اداره تغذیه : وظیفه این اداره نظارت بر سلف سرویس دانشجویی و کارکنان واحد و پخت یک وعده غذای گرم در روز می باشد. صدور کارت الکترونیکی تغذیه برای دانشجویان، اساتید و کارکنان واحد از وظایف این حوزه می باشد. 

  4-   اداره امور خوابگاه ها : نظارت مستقیم بر خوابگاه های دخترانه و پسرانه و همچنین نظارت مستمر بر فعالیت خوابگاه های خودگران و خصوصی از وظایف این بخش می باشد.

  5-   دفتر مشاوره : مسئولیت بررسی مشکلات دانشجویان و ارائه مشاوره تخصصی رایگان و تلاش به منظور رفع مشکلات متنوع این عزیزان از جمله وظایف دفتر مشاوره حوزه دانشجویی می باشد.

  6-   اداره نقل و انتقالات : بررسی درخواست دانشجویان شاغل به تحصیل در واحد به منظور اخذ مهمانی و یا انتقال دائم به سایر واحد های دانشگاهی به عهده این اداره می باشد.

  7-   اداره فوق برنامه و تربیت بدنی : تشکیل تیم های ورزشی، نظارت و مسئولیت بر برگزاری کلیه مسابقات درون واحد و خارج از واحد به عهده این بخش می باشد.

  8-   سرویس های ایاب ذهاب : عقد قرار داد با سازمان اتوبوسرانی شهرستان و نظارت مستمر بر فعالیت سرویس های ایاب و ذهاب به طور مستقیم تحت نظارت مدیر دانشجویی واحد می باشد.

  9-   مراسم های دانشجویی : برگزاری جشن های فارغ التحصیلی برای دانشجویان و همچنین برگزاری مراسم معارفه و جلسات توجیهی برای دانشجویان جدید الورود به عهده حوزه دانشجویی می باشد.


 • صفحات مرتبط